Ile kosztuje pieczątka przez internet

Ile kosztuje wyrobienie pieczątki przez internet? O czym musisz wiedzieć, wybierając firmowy stempel?

Jeżeli nie wyobrażasz sobie prowadzenia działalności gospodarczej bez posiadania pieczątki, należysz do zdecydowanej większości. Dla wielu młodych przedsiębiorców zamówienie stempla to jedna z pierwszych rzeczy, jakie robią po zarejestrowaniu firmy. Pomimo tego, że pieczątka firmowa nie jest niczym obowiązkowym, jej posiadanie ułatwia wiele spraw i zwykle okazuje się niemalże niezbędne. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, wybierając stempel dla swojej działalności oraz przekonaj się, ile kosztuje wyrobienie firmowej pieczątki przez internet.

Pieczątka firmowa? Niezbędna w urzędzie i w biurze

Posiadanie pieczątki firmowej nie jest obowiązkowe – tyle w teorii. Praktyka pokazuje jednak, że stempel z danymi przedsiębiorstwa często jest niezbędny. Wymaga się go podczas załatwiania różnorodnych spraw w urzędach i instytucjach państwowych (ZUS, Urząd Skarbowy, Urząd Pracy) czy np. podczas starania się o kredyt firmowy.

Pieczęć firmowa przydaje się również podczas codziennej pracy – do stemplowania ważnej korespondencji, umów z pracownikami czy dostawcami, faktur, zaświadczeń. Dokumenty ze stemplem firmowym prezentują się zwykle nieco „poważniej” i uznawane są za bardziej wiarygodne.

Rodzaje i ceny pieczątek firmowych

W sklepach internetowych znajdziesz dziesiątki różnorodnych modeli i wzorów pieczątek firmowych. Najpopularniejsze spośród nich to automatyczne stemple o prostokątnym kształcie – ich ceny rozpoczynają się już od około 10 złotych. 

Nieco rzadziej spotyka się pieczątki kwadratowe (na których mieścić można znak graficzny, na przykład logotyp marki), okrągłe czy nawet trójkątne. Ich ceny rozpoczynają się zwykle od około 20 złotych. 

Nietypowe pieczątki firmowe

Pieczęć firmowa może prezentować się dość zywczajnie lub… zupełnie nietypowo! Jeżeli lubisz ładne, ciekawe przedmioty, możesz zdecydować się na model w ciekawej obudowie.

Ciekawym przykładem niebanalnej pieczątki jest Colop Mouse – kieszonkowy, poręczny stempel o kształcie przypominającym mysz komputerową. Model ten występuje w wielu kolorach i dostępny jest za około 30 złotych.

Innym przykładem ciekawego stempla firmowego są designerskie automaty z serii Colop IQ. Prezentują się one bardzo efektownie i nowocześnie. W sklepach internetowych znajdziesz je w cenie około 20 złotych za sztukę.

Jeżeli cenisz klasykę i lubisz ponadczasowe rozwiązania, możesz zdecydować się na tradycyjny, drewniany stempel, który przed odbiciem należy zamoczyć w poduszce z tuszem. Pieczęć tego typu kupisz już za około 15 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *